Dla pasjonatów kolarstwa
Sunday December 10th 2017

Wady i zalety rowerów trekingowych

Coraz większe zainteresowanie sprawia, że rowery trekkingowe stają się najpopularniejszymi środkami transportu wybieranymi przez początkujących rowerzystów. Dlatego warto przyjrzeć się ich wadom i zaletom.

Podstawową zaletą jest ich uniwersalność, niezależnie gdzie potrzebny będzie rower, spełni on swoje zadanie. Wybierając się na dłuższą, wycieczkę niestraszne będą długie podjazdy pod górę, a i zjazd nie będzie stanowił większego problemu. Dzięki swojej konstrukcji i dużym kołom przeważnie 26-calowym podróż nie powinna męczyć zarówno na drodze asfaltowej, jak i po bezdrożach. Kolejną ważną cechą jest łatwość zamontowania dodatkowego wyposażenia, bagażnik czy dodatkowe sakwy nie sprawiają żadnego problemu, a istotnie poprawią komfort podróży.

Teraz czas na wady, jedną z podstawowych jest wysoka cena osprzętu, która może odstraszać na początku potencjalnych nabywców, jednakże należy pamiętać, że odgrywa on ważną rolę i bardzo istotna jest jego niezawodność oraz trwałość. Kolejną wadą jest ciężar roweru, który potrafi być całkiem spory, zwłaszcza gdy zostaną załadowane pełne sakwy, a do przejechania jest spory kawałek drogi.

Można więc stwierdzić, że najlepsze rowery trekkingowe pomimo swoich wad doskonale nadają się dla początkujących rowerzystów, a jazda na nich sprawia bardzo dużo przyjemności.

 

Related Tags:

More from category

Rower górski – cały rok niezłej jazdy
Rower górski – cały rok niezłej jazdy

Większość ludzi szukając uniwersalnego roweru sięgnie po „górala”. Idealnie sprawdzi się zarówno na [Read More]

Jak wybrać rower dziecięcy?
Jak wybrać rower dziecięcy?

Rower to doskonały wybór już dla małego dziecka. Uczy utrzymywania równowagi i sprzyja aktywności na powietrzu. W [Read More]

Fat bike- rower do zadań specjalnych
Fat bike- rower do zadań specjalnych

Stosunkowo nieczęsto można spotkać na ulicy rower fat bike, ale jeżeli już go zobaczymy to wzbudza nie lada [Read More]

Sklep z rowerami w sieci
Sklep z rowerami w sieci

Gdzie znaleźć sklep z rowerami, oferujący przystępne ceny? Warto szukać go w internecie. Dlaczego sprzedawcy w [Read More]

Interesting Sites

    Archives