Dla pasjonatów kolarstwa
Sunday December 10th 2017

Jak wybrać rower dziecięcy?

Rower to doskonały wybór już dla małego dziecka. Uczy utrzymywania równowagi i sprzyja aktywności na powietrzu. W jaki sposób dokonać wyboru takiego sprzętu? Okazuje się, że może to być bardziej skomplikowane niż w przypadku kupna roweru dla dorosłych.

Bezpieczeństwo i dobra zabawa
Wybierając odpowiednie rowery dziecięce, należy kierować się wiekiem oraz wzrostem. Dla maluchów poniżej jednego metra sprawdzi się rowerek biegowy. Dla tych wyższych i starszych można już pomyśleć o tradycyjnych rowerkach dziecięcych. W takim wypadku trzeba dokładnie zmierzyć malucha i sprawdzić, czy bez trudu poradzi sobie ze wsiadaniem i zsiadaniem z danego modelu. W tym wypadku liczy się wysokość kroku. Jeżeli rower będzie dla dziecka zbyt wysoki, będzie ono z pewnością zniechęcone do prób nauki jazdy, ponieważ zwyczajnie będzie się bało upadku i niestabilności. Nie będzie w stanie szybko zeskoczyć ze sprzętu niedostosowanego do własnego wzrostu, co grozi licznymi upadkami.

Czy kupić rowerek z trzema kółkami dla malucha, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym sprzętem? O ile wcześniej dziecko nie miało do czynienia z rowerkiem biegowym i nie ma rozwiniętej równowagi, to boczne kółka mogą okazać się niezbędne w początkowej fazie nauki. Maluch będzie się wtedy czuł bezpieczniej i nie straci motywacji do robienia postępów.

 

Related Tags:

More from category

Wady i zalety rowerów trekingowych
Wady i zalety rowerów trekingowych

Coraz większe zainteresowanie sprawia, że rowery trekkingowe stają się najpopularniejszymi środkami transportu [Read More]

Rower górski – cały rok niezłej jazdy
Rower górski – cały rok niezłej jazdy

Większość ludzi szukając uniwersalnego roweru sięgnie po „górala”. Idealnie sprawdzi się zarówno na [Read More]

Fat bike- rower do zadań specjalnych
Fat bike- rower do zadań specjalnych

Stosunkowo nieczęsto można spotkać na ulicy rower fat bike, ale jeżeli już go zobaczymy to wzbudza nie lada [Read More]

Sklep z rowerami w sieci
Sklep z rowerami w sieci

Gdzie znaleźć sklep z rowerami, oferujący przystępne ceny? Warto szukać go w internecie. Dlaczego sprzedawcy w [Read More]

Interesting Sites

    Archives